Cikkünk frissítése óta eltelt 5 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Jól teljesítettünk a szombat délelőtti előfutamokon az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

Női 200 méter gyorson végül csak három magyar indult, mivel Ugrai Panna a 100 méter pillangó esti döntője miatt visszalépett. Szabó-Feltóthy Eszter egyéni legjobbját (2:03.79) jócskán megjavítva 1:59.13 perces idővel megnyerte futamát – közölte az MTI.

A szám két magyar tinédzsere, Pádár Nikolett és Molnár Dóra ugyanabban a futamban kapott helyet, előbbi 1:55.54-es idővel ötödikként jutott tovább, utóbbi Szabó-Feltóthyval századra azonos időt úszva a 26. helyen zárt.

Férfi 200 méter háton Jászó Ádám 1:55.02 perccel a 17. helyen végzett és ugyancsak kvalifikálta magát a középdöntőbe, míg 100 méter gyorson végül nem állt rajtkőre. Utóbbi számban így Németh Nándor és Márton Richárd maradt, előbbi saját országos csúcsától (46.36) nem sokkal elmaradva, 46.88 másodperccel az ötödik idővel jutott az elődöntőbe, a pénteken 200 méter pillangón bronzérmes honfitársa viszont 49.31-gyel a 30. helyen zárt.

Az utolsó magyar érdekeltségű egyéni számban, női 50 méter pillangón Komoróczy Lora Fanni 26.76 másodperces idővel a 26. lett. A 4×50 méteres vegyes gyorsváltók küzdelmeiben mindössze két előfutamot rendeztek, a Nell Olivér, Jászó Ádám, Senánszky Petra, Ugrai Panna összeállítású négyes 1:30.91-gyel negyedik helyen lépett tovább.

(Nyitókép: Ugrai Panna, Senánszky Petra, Jászó Ádám és Nell Olivér / MTI/Kovács Tamás)