Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

Helytállt az UNI Győr

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Emelt fővel hagyhatta el a pályát a CMB Cargo – UNI Győr a világsztárokkal teletűzdelt Fenerbahce otthonában. A női kosárlabda Euroliga szerdai játéknapján a győriek megszorongatták a törököket, de végül 66-53 arányban alulmaradtak.

Fenerbahce-CMB Cargo-UNI Győr 66-53 (11-11, 24-20, 19-10, 12-12)

Fenerbahce: Bilgic, CORA 10/6, Stricklen 5, LAVENDER 15, Gruda 2. Cs.: QUIGLEY 17/9, VERAMEJENKA 6, Korkmaz 2, Gulcan 3, Vardarli 4, Canitez 2, Ural. Edző: George Dikeoulakos

UNI Győr: Kiesel 2, Laklóth 8/6, Simon Zs. 6, HRUSCAKOVÁ 8, GOREE 8. Cs.: Varga Zs. 2, LIKHTAROVIC 10/6, Török Á. 2, Kovács V. 2, Markó 5/3. Edző: Völgyi Péter

Jól kezdte a meccset az UNI Győr, az első percekben még vezetett is Isztambulban. A fordulópont az első félidő végén következett be, ekkor a Fenerbahce egy 14-2-es rohanással átvette a vezetést. A nagyszünet után aztán a hazaiak tovább növelték előnyüket, amivel eldöntötték a meccset. A győrieknek azonban így sincs oka a szégyenkezésre.

Völgyi Péter: – Védekezésben kellően agresszívek voltunk, támadásban ugyanakkor akadtak hullámvölgyek, amit kihasznált az ellenfelünk. Mindettől függetlenül a múlt heti súlyos hazai vereség után most szépen helyt álltunk, s szoros meccset játszottunk egy erős csapat ellen. Bízom benne, hogy azért valamit tudtunk tartalékolni a Diósgyőr elleni vasárnapi meccsünkre.

Az UNI Győr legközelebb jövő szerdán, a Wisla Krakkó otthonában lép parkettre az Euroligában.

fotó: fiba.com