Cikkünk frissítése óta eltelt 15 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
Ráadás a hagyatékból címmel Galgóczi Erzsébet Kossuth-díjas író eddig nem közölt kéziratait, feljegyzéseit, közéleti levelezését és személyes tárgyait bemutató kiállítás nyílik november 9-én, szerdán szülőfalujában, Győr-Ménfőcsanakon. Az 1989-ben elhunyt író 20 évvel ezelőtt megnyílt emlékszobája ad otthont az időszaki tárlatnak, amely – mint ahogy a címe is jelzi – ráadást kínál a szerző hagyatékából. A kiállításon feltárul az írónő reneszánsz stílusú ládája is, amelyet eddig is megcsodálhattak az emlékszoba vendégei a Bezerédj-kastélyban, tartalmát azonban nem ismerhették. Emellett számos más fotó és dokumentum idézi meg az emlékszoba két évtizedes történetét.
NEKED AJÁNLJUK
Éjszakai is öntözik a köztéri virágokat
Napközben az egynyári virágokat, kis facsemetéket, éjszaka a virágládákat virágoszlopokat öntözi a Győr-Szol. A hőség próbára teszi a virágok tűrőképességét. Próbára teszi a szokatlanul meleg...






