Az ár levonulását követően elvégezték a szükséges takarítási munkálatokat Győrben az átmenetileg lezárt Aranypart I. szabadstrandon. A Győr- Moson- Sopron Vármegyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya megvizsgálta a víz minőségét, és fürdőzésre alkalmasnak találta, így augusztus 18-án déli 12 órától újra lehet strandolni ezen a szakaszon is. (Az Aranypart II. holtág az áradástól függetlenül eddig is a fürdőzők rendelkezésére állt.)
Ismét megtörtént a hulladékgyűjtő edények és a víz mélységét jelző bóják, táblák, öltözőszekrények kihelyezése, valamint a helyszínre szállították az életmentéshez szükséges csónakot. Mindkét győri szabadstrandon továbbra is mentőőrök felügyelik a területet 8 és 20 óra között.
A szabadstrand házirendje a biztonság érdekében előírja, hogy a szabadstrandra tilos motorkerékpárral és gépkocsival behajtani, illetve oda kutyát bevinni. Nem szabad tüzet gyújtani és üveget a vízbe vinni. A fürdőzőkre és a napozókra nézve veszélyes lehet a vízparton hagyott horog, ezért a szabadstrandok területén a horgászás is tilos.
Fürödni tilos:
Vannak a városban olyan vízterületek, ahol nem biztonságos a vízben tartózkodás, ezért Győr Megyei Jogú Város Jegyzőjének kiadott 19456-7/2008. számú jegyzői határozatának értelmében tilos fürödni az adyvárosi tározótóban, a József Attila-lakótelep területén létesített kettő tározótóban, az Iparcsatorna teljes hosszában, a Rába folyó mindkét felén, a bácsai vízáteresztő zsilip környékén (Holt-Duna-ágban), a pinnyédi híd győri hídfőjénél, a püspökerdei átvágás teljes hosszában, Győr-Újvárosban a Mákos-dűlői volt kavicsbányában, Győr-Gyirmóton a Marcalban, a bácsai bányagödrökben, a Holt-Marcalban (rabkerti tóban) és a győrszentiváni volt szabadstrandon. A Kovalter pihenőpark területe kizárólag napozásra használható.