Egyre nagyobb károkat okoznak a hódok az Észak-Dunántúlon. Az utóbbi években annyira elszaporodtak, hogy erdőket tesznek tönkre és a kirágott, folyókba dőlt fák árvízveszélyt is jelentenek. Vadászni nem lehet rájuk, mert védett állatok. Az állam pedig nem téríti meg a hódok okozta károkat, ezért a gazdáknak saját maguknak kell gondoskodni, arról hogy a kidöntött fákat eltakarítsák, és a faállományt visszatelepítsék.
Cikkünk frissítése óta eltelt 12 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Éjszakai is öntözik a köztéri virágokat
Napközben az egynyári virágokat, kis facsemetéket, éjszaka a virágládákat virágoszlopokat öntözi a Győr-Szol. A hőség próbára teszi a virágok tűrőképességét. Próbára teszi a szokatlanul meleg...






