Kezdőlap KORONAVÍRUS

Jó hírek érkeznek Európából

Cikkünk frissítése óta eltelt 4 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Világszerte 4 024 973-an fertőződtek meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 279 321, a gyógyultaké pedig 1 375 949 volt a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem összesítése szerint vasárnap reggel 7.30-kor. A leginkább sújtott európai országokban viszont rohamosan csökken a betegek száma.

Egy nappal korábban még 3 939 119 volt fertőzöttek száma, a halálos áldozatoké 274 917, a gyógyultaké pedig 1 322 289.
A fertőzés továbbra is 187 országban van jelen.
A diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, valamint a számontartás kritériumai is különböznek.

Két nappal a koronavírus-járvány miatti általános karantén fokozatos feloldásának megkezdése előtt a francia parlament szombat este megszavazta az egészségügyi rendkívüli állapot meghosszabbítását július 10-ig, miközben az egészségügyi tárca jelezte, hogy az elmúlt 24 órában nyolcvannal emelkedett a Covid-19 fertőzés halálos áldozatainak száma. Ennyire alacsony növekedésre április eleje óta nem volt példa.

A tárca közleménye szerint március 1. óta 26 310-en vesztették életüket a fertőzés miatt, de az időotthonokban és egyéb szociális intézményekben az elmúlt 24 órában már csak néggyel, a kórházakban 76-tal emelkedett a halottak száma

Lendületesen lefelé ível a járványgörbe Olaszországban, ahol 200 alá csökkent az egy nap alatt meghalt betegek száma a polgári védelem szombat esti adatai szerint. Ezzel egy időben megteltek az utcák sétáló emberekkel, és több tartományban előbbre hozták az üzletek megnyitását is.

A halottak száma 194 volt, vagyis tovább csökkent az előző napi 243-hoz képest.     Ezzel a járvány halálos áldozatainak száma elérte a 30 395-öt. Utoljára május 4-én csökkent kétszáz alá az elhunytak egy nap alatti száma, ami akkor rendkívülinek számított, azt megelőzően március közepe óta nem volt ilyen alacsony ez a szám.     Hét olasz tartományban – a tegnapi öt tartományhoz képest – egyetlen beteg sem halt meg az elmúlt 24 óra alatt.

Milliárdokat fordít a brit kormány a kerékpáros és a gyalogosközlekedés biztonságos feltételeinek megteremtésére, mivel az emberek közötti távolságtartás szükségessége miatt a közösségi közlekedés kapacitásainak töredéke lesz csak kihasználható a koronavírus-járvány megfékezését szolgáló korlátozások feloldása után is.

Grant Shapps közlekedési miniszter, aki a szokásos napi kormányzati sajtótájékoztatót tartotta szombat este a Downing Streeten, elmondta: az emberek között jelenleg előírt kétméteres távolság azt jelenti, hogy a tömegközlekedés a Covid-19 járvány előtti időszak kapacitásának tizedével tud csak működni.

Karanténba vonult szombaton a koronavírus-járvány elleni küzdelem három amerikai vezető személyisége: Anthony Fauci, az allergológiai és fertőző betegségekkel foglalkozó országos intézet (NIAID) vezetője, Robert Redfield, a járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) igazgatója és Stephen Hahn, az élelmiszer- és gyógyszerfelügyelet (FDA) vezetője.

Egyik egészségügyi szakember sem kívánt nyilatkozni, de amerikai sajtóértesülések szerint valamennyien kapcsolatban voltak az amerikai alelnök, Mike Pence sajtófőnökével és szóvivőjével, Katie Millerrel, akinél pénteken állapították meg a vírusfertőzést.

Barack Obama, az Egyesült Államok előző elnöke bírálta a koronavírus-járvány kezelését – jelentette több amerikai médium is szombaton.

A CNN hírtelevízió az Obama-kormányzat három volt tagjára hivatkozva jelentette, hogy pénteken éjjel a volt elnök telekonferenciát tartott a kormányzatának dolgozó egykori munkatársaival – mintegy háromezer emberrel -, és miközben arra sürgette híveit, hogy zárkózzanak fel Joe Biden várható elnökjelölt mögött a november 3-i választáson, bírálta a járvány jelenlegi kezelését. Azt állította, hogy a Fehér Ház válasza a koronavírus terjedésére „kaotikus”.