Jöjjön velünk egy virtuális túrára a Csornai Múzeumba!

Cikkünk frissítése óta eltelt 5 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A múzeum célja, hogy ebben az időszakban is felhívja a figyelmet a Csornai Múzeum értékeire, „kincseire”. A közzétett tartalmak folyamatosan bővülnek. Tartsanak a filmek készítőivel ezeken a különös tárlatvezetéseken – legyenek partnerek abban, hogy ez a magányos múzeumi kaland közösségi élménnyé váljon!

Cikkünkben megnézheti a már elkészült videókat

  1. videó: Fogadótárlat
  1. videó: Vitrinen innen és túl

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=mAmWilRehvA[/embedyt]

Megkezdjük barangolásunkat a 2019-ben megnyitott „A Történelem Peremén – A Rábaköz Szívében” című helytörténeti kiállításon. Ebben a részben alig 5 perc alatt több, mint 10.000 évet tekintünk át: szó szerint.

  1. videó: A népvándorlás évszázadai

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=pCO_CoqaYbc[/embedyt]

A magát öröknek hirdető Római Birodalom bukásától, az V. századtól kezdve a népvándorláskor mozgalmas századaihoz kapcsolódó csornai leleteket tekintjük most át. Tartsanak velünk: segítsenek abban, hogy ne magányos tárlatvezetői bolyongás legyen mindez, hanem közösségi élménnyé válva hasznosult múzeumi tartalom.

  1. videó: Fekete és fehér. Csorna a középkorban

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=fhsjFztsUUM[/embedyt]

A magyar beköltözés kezdetén településünk határváltó kis faluként létezett, míg a XII. század végén fejlődése – a premontrei kanonokrendnek köszönhetően – lendületet vett. Csorna vásártartó hellyé, majd mezővárossá lett, és a későközépkori-kora újkori pusztítások után a reformkor elejére városias jellemzőket kezdett felmutatni…

  1. videó: Légy Te magad czél s eszköz egysersmind…

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=uckWfS_gvNk[/embedyt]

A XIX. század elején Csorna települése ugrásszerű fejlődésnek indult: megteremtődtek a polgári élet alapjai. A várossá válást azonban a század közepének hatalmas történeti eseménye átmenetileg megakadályozta. Csorna népe egyöntetűen csatlakozott a szabadságharchoz, a premontreiek forradalmi káptalant tartottak, a településben élő férfiak nemzetőrnek, honvédnek álltak. A távoli csatazaj egyre közelebb ért, míg végül a tavaszi hadjárat után az osztrák ellentámadás kiindulási területévé vált Csorna is.

A virtuális túra folyamatosan bővül, látogasson el a múzeum oldalára többször is a frissítésért!

Forrás: Csornai Múzeum