A programon az intézmény vezetői és a diákság emlékezett meg Révairól, és megkoszorúzták a névadó mellszobrát is. Az ünnepségen Fekete Dávid alpolgármester – aki egykor maga is az iskola diákja volt – hangsúlyozta, a Révai Győr egyik ikonikus intézménye, amely minden évben előkelő helyet foglal el az iskolák országos rangsorában. A patinás gimnázium azért tud ilyen nívós oktatási intézmény lenni, mert valóban éltetik a névadó értékőrző, értékteremtő szellemiségét. A 225-ik évforduló hivatalos ünnepségét 2013. április 7-én rendezik, amelyen a tervek szerint Áder János köztársasági elnök is részt vesz, hiszen ő maga is az iskolában érettségizett. Emellett az év során több egykori révais diákot is meghívnak, akik a mostani diákoknak tartanak előadásokat életútjukról, és különböző kiadványok megjelentetését is tervezik.
Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Kaptak egy nap haladékot a szúnyogok
Mutatjuk a Győr-Szol közleményét. "A Győr-Szol Zrt. értesíti a lakosságot, hogy a 2026. június 23-ra, kedd estére meghirdetett földi kémiai szúnyoggyérítés a kedvezőtlen időjárási viszonyok...






