A programon az intézmény vezetői és a diákság emlékezett meg Révairól, és megkoszorúzták a névadó mellszobrát is. Az ünnepségen Fekete Dávid alpolgármester – aki egykor maga is az iskola diákja volt – hangsúlyozta, a Révai Győr egyik ikonikus intézménye, amely minden évben előkelő helyet foglal el az iskolák országos rangsorában. A patinás gimnázium azért tud ilyen nívós oktatási intézmény lenni, mert valóban éltetik a névadó értékőrző, értékteremtő szellemiségét. A 225-ik évforduló hivatalos ünnepségét 2013. április 7-én rendezik, amelyen a tervek szerint Áder János köztársasági elnök is részt vesz, hiszen ő maga is az iskolában érettségizett. Emellett az év során több egykori révais diákot is meghívnak, akik a mostani diákoknak tartanak előadásokat életútjukról, és különböző kiadványok megjelentetését is tervezik.
Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Változik négy vidéki hulladékudvar nyitvatartása
Pannonhalma térségébe érkeznek vasárnap az Országúti Kerékpáros Bajnokság futamai, az útzárak miatt négy településen egy nappal előbb lesz nyitva a hulladékudvar. Június 28-án, vasárnap Pannonhalma...






