Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

Keddi magyar mérleg

Cikkünk frissítése óta eltelt 8 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A férfi 110 méter gát elődöntőjében Baji Balázs a 15. helyet szerezte meg, így nem jutott be a fináléba.

Birkózásban sajnos Lőrincz Tamás és Kiss Balázs is vereséget szenvedett a nyolcaddöntőben és nem küzdhettek tovább a vígaszágon sem.

A férfi 10 kilométeres nyílt vízi úszásban Papp Márk az előkelő 13. helyet csípte el, míg súlyemelésben a +105 kg-os kategóriában Nagy Péter a 10. lett.

Férfi vízilabdázóink Montenegróval csatáztak a négybe kerülésért, és igaz, nagy hátrányból sikerült döntetlenre menteni az állást a Benedek csapatnak, ám a büntetőknél biztosabb volt a montenegrói dobók keze. Ezzel pedig az 5-8. hely valamelyikért küzdhet a továbbiakban a magyar válogatott.

A kajak-kenu versenyekben Vasbányai Henriket kizárták a C-1 1000 méteres táv B döntőjében, Kopasz Bálint a 10., míg Douchev-Janics Natasa megnyerve a B döntőt, a 9. helyen zárt K-1 200 méteren.

A végén pedig jöjjön a legjobb hír, Szabó Gabriella és Kozák Danuta a K-2 500 méteren, ha pár centivel is, de elsőként haladtak át a célon, megverve a címvédő német párost. Megvan az újabb, immáron a hatodik magyar arany, ezzel pedig jelenleg a 12. a magyar csapat az éremtáblán.

Fotó: Huszti István / Index