Cikkünk frissítése óta eltelt 11 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Bajnokok Ligája, 5. forduló:
    A csoport:
Hypo NÖ (osztrák)-Győri Audi ETO KC 27-28 (11-14)
————————————————-

A Győrnek nem volt oka izgulni: már továbbjutott, ráadásul október 5-én 41-22-re verte riválisát. A címvédő nagy lendülettel kezdte a meccset, és a hetedik percben már három góllal vezetett (1-4). A hazaiak rendezték soraikat, és a 15. percben egyenlítettek (7-7). A folytatásban a magyar együttes újra megrázta magát, megszakítás nélkül négyszer volt eredményes, és szünetben is magabiztosan vezetett (11-14).
    A szünet után is jól játszott, és növelte a különbséget a magyar csapat (35. perc: 12-17). A hoszú hajrát indító hazaiak ellen azonban tehetetlen volt a hullámvölgybe kerülő ETO, amelynek a szerencsére is szüksége volt, hogy egy gólt megőrizzen az előnyéből (27-28).

A kvartett másik vasárnapi mérkőzésén:
Baia Mare (román)-Thüringer HC (német) 20-19 (10-11)
    Az állás:
1. és már továbbjutott Győr 10 pont, 2. Hypo NÖ 4 (124-136), 3. Baia Mare 4 (114-134), 4. Thüringer HC 2

Szombaton játszották:
    B csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria – Midtjylland (dán) 25-26
Lublin (lengyel)-Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 22-30
    Az állás: 1. (és már továbbjutott) Midtjylland 8 pont, 2. Podgorica 6 (127-104), 3. FTC 6 (141-132), 4. Lublin 0

A csoportokból az első két helyezett jut a középdöntőbe, a harmadikok átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe.