Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

Majdnem sikerült meglepetést okoznunk

Kedd este kezdte meg a győri ETO HC a szereplést az EUHL 2024/25-ös szezonjában. Rögtön a mély vízbe ugrottak a fiúk, a tavalyi ezüstérmes Gladiators Trencin csapatát fogadta a Győr Jégsport Központban.

Az már az első pillanattól látszott, hogy nem „feltett kézzel” mentek a jégre, az első gól mégis szlovák ütőről érkezett: Duzek látott rá zavarás-mentesen Róth kapujára a harmadik percben és tudta laposan a jobb alsóba bombázni (0-1). Hosszú percekig ezután csak helyzetekig jutottak a csapatok, de a játékrész felénél emberelőnybe került a hazai csapat amit sikerült is kihasználnia: Csata Sebestyén csapott le könyörtelenül egy kipattanóra (1-1). Pár perccel ismét ő volt a főszereplő, egy szép keresztpasszt követően hiába nyújtózott a kapus és két védő is, nem tudtak időben visszaérni (2-1). Több gól nem született a szünetig, így győri előnnyel mehettek pihenőre a csapatok.

A második harmad álomszerűen indult, Dézsi Bence szerzett leleményesen korongot és indulhatott meg a vendégek kapuja felé, egy az egyben pedig nem hibázott, kettő gólra növelve előnyünket (3-1). Túl sokat sajnos a válaszra sem kellett várni, bő 40 másodperccel későb Skvarka fordulhatott rá a kapura zavartalanul (3-2). Érezhetően magasabb szintre kapcsoltak a trencséniek, többször is beszorult az ETO saját kapuja előterébe, aminek meg is lett a következménye: egy igazi tűzijátékot követően Smolka találta meg a rést Róth mellett (3-3).

Az egyenlítő találat után a csapatok jó 25 percig csak helyzetekig jutottak, a következő találat az utolsó harmad felénél érkezett, sajnos nem győri ütőről: lendületes kontratámadás végén Drapal maradt tiszta helyzetben és nem hibázott, ezzel pedig hosszú idő óta újra átvették a Gladiátorok a vezetést. 2 perccel a vége előtt időt kértek a zöld-fehérek és megpróbálkoztak az „üres kapus” felállással, de sikerült a vendégeknek egyik korongszerzésükből a szabadon álló kapuba gurítani Koncir révén, ezzel eldöntve a mérkőzést és beállítva a végeredményt (3-5).

Nem sokon múlott, hogy az ETO meglepetést okozzon a papíron jóval erősebb gárda ellen.
Biztató első mérkőzés volt az EUHL magasabb tempójú közegében, izgalmas összecsapásokra számíthatnak a Győriek még a szezonban!