Kezdőlap GYŐR Győr - Gazdaság

Már mobilapplikáción is kereshetnek önkéntes fogadóhelyeket a fiatalok

Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Már mobilapplikáción is kereshetnek önkéntes fogadóhelyeket a fiatalok, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat IfYou programjában több mint 15 ezer fiatal került közelebb az önkéntességhez – a Magyar Máltai Szeretetszolgálattájékoztatása szerint.

Lezárult a Máltai Szeretetszolgálat Ifjúsági önkéntes közösségek hálózata című programja, melynek célja olyan ifjúsági önkéntes hálózat kialakítása és fenntartása volt, amely lehetőséget ad a fiataloknak, hogy a középiskolai közösségi szolgálat után folytathassák az önkéntességet, a kialakult közösségeket hálózatba szervezve megerősítse, és élménnyé tegye az önként vállalt munkát. Ennek eredményeként Regionális Ifjúsági Önkéntes Központok jöttek létre Miskolcon, Győrben, Pécsett, Tatabányán, Debrecenben és Kecskeméten, amelyek tevékenységét a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is támogatja – olvasható a közleményben.
Mint írják, a projekt célja az önként vállalt szolgálat népszerűsítése, az önkéntes közösségek hálózatba szervezése és ifjúsági önkéntes vezetők kinevelése volt. A projekt egyik alappillére volt a fogadóhelyekre vonatkozó módszertan és minőségbiztosítás kidolgozása, elősegítve, hogy a fiatalok pozitív tapasztalatokat szerezhessenek az önkéntes munkájuk során, hogy később visszatérjenek vagy máshol is feladatot vállaljanak. Ennek érdekében jött létre az IfYou mobilapplikáció és az ifyou.maltai.hu honlap, amelyen a fiatalok akár az Iskolai Közösségi Szolgálat keretében, akár már tapasztalt önkéntesként kereshetnek helyszíneket és véleményezhetik az intézményeket.
A hároméves programban, többek közt vezetőképzési tréningekkel, kineveltek olyan ifjú önkénteseket, akik a megszerzett tudás birtokában a jövőben maguk köré szervezhetnek önkéntes projekteket megvalósító csapatokat. Az IfYou-projekt keretében az önkéntesség különböző formáit ismerhették meg a 8-25 év közötti gyerekek és fiatalok. Segélyakciókban közreműködhettek, idősotthonokban, fogyatékossággal élők intézményeiben, sport és művészeti rendezvényeken, valamint táborokban próbálhatták ki magukat önkéntes segítőként.
A projekt az Európai Unió támogatásával 867 millió forintból valósult meg a Széchenyi 2020 program keretében – áll az összegzésben.

Forrás: MTI