Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

Másodjára is győzött a a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A második mérkőzését is megnyerte a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája B-csoportjában, a címvédő 26–23-ra győzött a francia Brest Bretagne vendégeként.

Forrás: nso.hu

A meccs előtt Ambros Martín, a Győr edzője azon kesergett egy sort, hogy sok a sérült a csapatban, de így is biztos volt benne, hogy nyerni fognak Brestben. A hazai csapat célja is a győzelem volt, bár szabadkártyásként ez azért merész vállalkozásnak tűnt.

Az első tíz perc álomszerűen indult, sorra érték el a gólokat a győriek, a francia csapat csak küszködött (2–6). Eljött a pillanat, hogy időkéréssel rendezze a sorait a Brest, és ez olyannyira jól sikerült, hogy a 16. percben befogta az ETO-t, két perccel később pedig a vezetést is átvette (7–6)

Ekkor vezetett először, és mint utóbb kiderült, utoljára is a Brest Bretagne. A Győr megrázta magát, és a 26. percben öt gól volt közte egy 6–0-s sorozat után (7˜–12). A félidő végéig némileg fel tudtak jönni a franciák, így a magyar csapat háromgólos előnnyel vonulhatott pihenőre (10–13).

A második félidőben nagyon igyekezett a Brest, fel is jött egy gólra, de az egyenlítés csak a 37. percben jött össze nekik, de ezen a küszöbön nem voltak képesek átlépni. Rengeteg kiállítást ítéltek a bírók, Győri oldalon Groot és Amorim szállította a gólokat, a franciáknál Tissier játszott igen hasznosan.

Az 54. percben úgy tűnt, eldőlt a találkozó, hiszen ekkor Oftedal góljával már öttel vezetett a Győr (20–25), de a Brest előszedte az utolsó erőtartalékait, és feljött két gólra. Ha ez nem lett volna elég, még emberelőnybe is került, de innen nem tudott tovább faragni a hátrányán, ráadásul Görbicz Anita gólja végleg eldöntötte a találkozót, amelyet nagy küzdelemben, de mindent egybevetve biztosan nyert meg a zöld-fehér csapat (23–26).