A Pedagógusok Szakszervezete az oktatásból történő újabb forráskivonás ellen emelt szót a Révai Miklós gimnázium dísztermében. Szerintük a 2010-es költségvetés következtében a gyermekek kedvezményes étkezése, és az alapfokú művészetoktatás is veszélybe került. Elfogadhatatlannak tartják, a költségek szülőkre való áthárítását, mert a jelenlegi helyzetben családoktól több hozzájárulást nem lehet kérni. Nehezményezik továbbá, hogy immár második éve nincs béremelés közszférában. A közoktatási intézményeket fenntartó önkormányzatok képviseletében Simon Róbert Balázs és Dr. Ottófi Rudolf egybehangzóan elmondta – jelen tervezet szerint 1 milliárddal kell többet hozzátennie a városnak az iskolák fenntartáshoz, ezért egyetértenek minden költségvetést módosító javaslattal.
Cikkünk frissítése óta eltelt 17 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Oxygen Media Híradó 2026.06.26.
Mutatjuk a mai műsort és annak témáit: Forgalomkorlátozásokra kell készülniük az M19-es autóúton közlekedőknek.
Jelentős forgalomkorlátozásra kell készülni Győrben is: július hatodikától, hétfőtől lezárják a Zrínyi...






