Az idei tanévtől már új szerkezetben működnek Győr óvodái és iskolái. A város oktatási rendszerének átalakításáról májusban szavazott a közgyűlés, ekkor dőlt el, hogy az önálló intézmények helyébe főigazgatóságok lépnek. Az intézkedést az egyre csökkenő gyermeklétszám tette szükségessé. A 29 intézmény helyett hat főigazgatóságba szervezték a megyeszékhely óvodáit és általános iskoláit, melyek a gazdasági mellett a munkáltatói jogokat is gyakorolják. Tegnap közel 8500 általános, és mintegy 12 900 középiskolásnak csengettek be Győrben. Az általános iskolában kevésbé érezhető a létszámcsökkenés, de a középiskolákban 6-7 osztállyal, azaz 80-90 diákkal kevesebbel indult a tanév.
Cikkünk frissítése óta eltelt 15 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok
Június 27-én, szombaton 10 órakor hagyományőrzők lovas felvonulásával veszi kezdetét a Szent László Napok programsorozata. A látványos menetben mintegy 70 lovas és 150 gyalogos hagyományőrző...






