Megvan a csoportelsőség!

Cikkünk frissítése óta eltelt 11 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

zúttal is teltház fogadta a csapatokat a forduló rangadóján a Magvassy Mihály sportcsarnokban. A zöld mezben játszó AUDI ETO KC kezdte jobban a meccset, néhány kimaradó lehetőség után a hazaiakhoz került az előny. A Larvik azonban láthatóan nem feltett kézzel érkezett Győrbe, így néhány perc után már a norvégok neve mellett állt több lőtt gól az eredményjelzőn. A vendég öröm azonban nem tarthatott sokáig, előbb egyenlített, majd a félidő második felében 5 perc alatt 4-re, növelte előnyét az AUDI ETO. Megnyugodni azonban nem lehetett, fel tudtak jönni Ole Gustav Gjekstad tanítványai. Mielőtt azonban az egyenlítés megfordulhatott volna a norvég fejekben, újra két gól lett különbség, ez pedig ki is tartott a játékrész végéig. 15-13-as állásnál mehettek a csapatok pihenni.

A fordulás után a Larvik szerezte az első gólt, mégis, a hatékony hazai támadásoknak és a felkeményedő védelemnek köszönhetően hamarosan már 5-el vezettek a zöld-fehérek. A nagy lendület ki is tartott a félidő közepéig, ekkor úgy tűnt, sima lesz a meccs vége. Ezután azonban egy kis megtorpanás látszott az AUDI ETO játékában, és zárkózni tudtak a norvégok. Mielőtt azonban veszélyes közelségbe kerülhettek volna a vendégek, sikerült átlendülni a holtponton és percekkel a vége előtt végleg eldönteni a mérkőzést. Az utolsó pillanatokban Sirián is megszerezte első bajnokok ligája gólját, ezzel pedig az AUDI ETO a norvégiai hat gólos siker után hazai pályán is ugyanekkora különbséggel, de ezúttal 30-24 arányban tudott diadalmaskodni a Larvik felett. Mivel a csoport másik mérkőzésén, a Randers Buducnost találkozón 20-20-as döntetlen született, a begyűjtött két pont egyúttal azt is jelenti, hogy az AUDI ETO már biztos, hogy első helyen jut a legjobb négy közé az idei BL-ben.