Megvan az első Euroliga győzelem!

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

74-65 arányban nyert a CMB Cargo – UNI Győr a török Mersin otthonában a női kosárlabda Euroliga szerdai játéknapján. A győriek első győzelmüket szerezték az idei szezonban.

A gyorikosar.hu beszámolója szerint jól kezdte a meccset a magyar csapat és már az első negyedben 5 pontos előnyt harcolt ki, amelyet a második tíz percben tovább tudott növelni. A meccs azonban nem a hatékony védekezésről szólt, hiszen ekkor már 45-36 volt az állás.

A harmadik negyedben tovább növelte előnyét a CMB Cargo – UNI Győr, ami azt jelentette, hogy eldőlt a mérkőzés. Az utolsó játékrészben már valamelyest kiengedtek a győriek, de a győzelem így sem forgott veszélyben. A vége 74-65 lett, amivel első idei Euroliga sikerüket gyűjtötték be Völgyi Péter tanítványai.

Völgyi Péter – vezetőedző, CMB Cargo – UNI Győr: Nagyon büszke vagyok a lányokra, hogy hároméves nyeretlenségi sorozatot zártak le. Legutóbb nem bírtuk el azt a nyomást, ami ránk került, mindenki azt remélte, a Krakkó ellen hazai pályán tudunk nyerni. Sajnos az nem jött össze, de megbeszéltük a csapattal, hogy csináljuk becsülettel a dolgunkat, s ha ott az esély ragadjuk meg. Ezt most végig taktikus játékkal megtettük. Ha kellett, védekezésben, ha kellett, támadásban jöttek a kiemelkedő szakaszok. Már az első félidőben sikerült megnyugtató előnyt szereznünk, s ezt végig meg tudtuk őrizni.

Mersin–CMB Cargo-UNI Győr 65–74 (19–24, 17–21, 9–15, 20–14)

Mersin, női Euroliga-mérkőzés, A csoport, 5. forduló. V.: Csender (román), Mitrovski (macedón), Sztojanova (bolgár).

Mersin: Dogan 2, Uslurar 5/3, COLEMAN 14, PETRONYTE 18/3, Nevlin 8. Cs.: Kartaltepe 2, HAYES 16/3, Bayraktar, Yildizhan. Edző: Ozlem Sencan.

UNI Győr: KIESEL 13/3, SIMON ZS. 15/3, LIKHTAROVIC 10/6, HRUSCAKOVÁ 18, Goree 10. Cs.: Laklóth 5/3, Varga Zs. 3/3. Edző: Völgyi Péter.

Fotó: fiba.com