Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Négy arany született a zágrábi kajak-kenu Európa-bajnokságon

Cikkünk frissítése óta eltelt 12 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
Négy arany született a zágrábi kajak-kenu Európa-bajnokságon vasárnap. Aranyérmes lett Kovács Katalin és Douchev-Janics Natasa a kajak kettesek, valamint Takács Kincső és Lakatos Zsanett a kenu kettesek 500 méteres döntőjében. 200 méteren Douchev-Janics Natasa diadalmaskodott. Kozák Danuta második lett egyesben 500-on, a német Katrin Wagner-Augustin mögött. Az olimpiai kvalifikációért is hajtó Tóth Dávid, Kammerer Zoltán, Kulifai Tamás és Pauman Dániel összeállítású 1000 m-es kajakos kvartett csak ötödikként ért célba, és ez azt jelenti, hogy ebben a számban még nem zárult le a londoni válogatás, ehhez ugyanis a dobogón kellett volna végeznie a hajónak. Zárásként a leghosszabb távon, 5000-en Csay Renáta diadalmaskodott a női kajakosok versenyében.