Nem sikerült győzni

Cikkünk frissítése óta eltelt 8 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Namur-CMB Cargo-UNI Győr 80-74 (20-17, 15-15, 28-26, 17-16)

Győr: RADOCAJ 19/9, Koch 3/3, Laklóth 12/6, GRIGALAUSKYTE 16/3, GOREE 18. Cs.: Varga Zs. 6, Takács, Horváth K. Edző: Völgyi Péter.

Goree, majd Grigalauskyte kosara vezette fel a találkozót, s a négypontos előnyt egy ideig tartani is tudta a győri csapat. Lassan magukhoz tértek a belgák, s 4-8 után egy 7-0-ás rohanással átvették a vezetést. Ekkor Goree duplát, Koch triplát dobott (11-13), de a játékrész hajrája a hazaiaké volt, akik hárompontos előnyre tettek szert (20-17). A második tíz percben sem tudott egyik csapat sem ellépni a másiktól. Őrizte minimális vezetését a Namur, de Goree nyolcadik pontjával megint nálunk volt az előny (24-25). Hol itt, hol ott volt az előny, a félidő egy belga triplával zárult, ezzel vezetett a Namur (35-32).

A harmadik negyedben nem változott sokáig a játék képe, a szakasz közepén azonban kilenc ponttal megléptek a hazaiak (55-46). Időt is kért Völgyi Péter, a folytatásban pedig Laklóth egy triplával lendítette át a holtponton a zöld-fehér csapatot. Radocaj is beemelt két hármast, így pillanatok alatt egál lett. Folytatódott a triplaeső: Mayombo két távoli dobása közé csak egy Laklóth-trojka „ékelődött be”. Mayombo két büntetőt is bedobott a hajrában, így ötpontos hátrányból kezdte a győri csapat a zárófelvonást (63-58). Ez nem kezdődött jól vendég szempontból, előbb Mayombo, majd Sissoko, végül Delaere dobott kosarat (69-58). A CMB Cargo-Uni Győrnél Laklóth volt az első pontszerző a szakaszban. Ez sem volt azonban elég, állandósult a nyolc-tíz pontos hazai vezetés. Innen már nem tudtak feljönni, nyertek a belgák.