Kezdőlap KÉK HÍREK

Nem úszták meg az ittas vezetők!

Cikkünk frissítése óta eltelt 4 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Az elmúlt 24 órában, Győr-Moson-Sopron megye útjain az egyenruhások 630 esetben végeztek alkoholszondás ellenőrzést. A pozitív jelzések eredményeként öt járművezetővel szemben indult eljárás.

A rendőrök Győrben, a Galántai úton ellenőrizték egy jármű 56 éves nagybajcsi sofőrjét és Gyóró külterületén egy autó 60 éves hegykői vezetőjét. A járőrök a két férfival szemben alkoholtesztert alkalmaztak, ami pozitív értéket mutatott.

Az egyenruhások Sopronban, a Rákosi úton intézkedtek, egy személygépkocsival közlekedő 33 éves helybéli férfivel, majd később a Tómalom utcában egy 57 éves kisteleki járművezetővel szemben, illetve Lövőn, a Szép Gáspárné utcában igazoltattak egy 37 éves helybéli sofőrt. Az alkoholszondás ellenőrzés esetükben is pozitív értéket eredményezett.

A rendőrök – további mintavétel érdekében – a járművezetőket előállították az illetékes rendőrkapitányságokra, ellenük pedig büntetőeljárást indítottak.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet arra, hogy az ittas járművezetés kiemelt baleseti kockázatot jelent, ezért kérjük a közlekedőket, hogy alkohol fogyasztását követően senki ne üljön a jármű volánja mögé!

  • Aki alkohol fogyasztását követően vezet, annak szűkül a látótere, így nehezebben veszi észre a fontos ingereket. A látás megromlása általában nem tudatosul, ezért különösen veszélyes. Az ittas járművezető azt hiszi, hogy a látása tökéletes, és ennek megfelelően vezet.
  • A mozgásai pontatlanabbá válnak. Vezetés közben nagy szükség van a mozgások pontos irányítására, a kéz- és lábmozgások összerendezésére. Alkohol hatása alatt a gépkocsik vezetői nem érzékelik időben a jármű kismértékű oldalirányú kitéréseit, a megfelelő kormánykorrekciót késve hajtják végre, ennek következtében a járművet nem tudják egyenesen tartani az úton.
  • Alkohol hatására a döntési idő meghosszabbodik, a hibás döntések száma növekszik. Csökken a felelősségérzet és az önkontroll.

„…hogy mindenki hazaérjen!”

Forrás: police.hu