Ma is összegyűjtöttük a legfontosabb nemzetközi híreket a koronavírus járvánnyal kapcsolatban.
Bár tegnap többen betegedtek meg, mint a korábbi napokban, mégis laposodni látszik a fertőzési görbe Spanyolországban a Worldometer adatai szerint. A már legsúlyosabban érintett európai országban valamelyest a halottak száma is emelkedett szerdán, de a 750 új eset még így is elmarad az április első napjaiban regisztrált számoktól, amikor az ezret is megközelítette egyetlen nap alatt az elhunytak száma.
Hasonló a helyzet Olaszországban is. A napok óta csökkenő új esetszámok valamelyest emelkedtek szerdán, az új halálesetek száma viszont csökkent.
A világszinten leginkább érintett Egyesült Államokban még szerdán is 30 ezer felett volt az egy nap alatt azonosított új betegek száma, ugyanakkor ez is elmarad valamelyest az eddigi rekordoktól.
A Guardian arról ír, hogy javult Boris Johnson állapota. A brit miniszterelnök koronavírus fertőzés miatt került kórházba, továbbra is az intenzív osztályon ápolják.
A BBC cikke szerint pedig a világkereskedelmi szervezet súlyosabb gazdasági visszaesést jósol, mint a 2008-as világválság idején. Friss jelentésük szerint 13 és 32 százalék között lehet a visszaesés. Hozzáteszik azonban, hogy ebből a rendkívül nagy különbségből is látszik, mennyi bizonytalanság van még a járvány körül.
A járvány történetében először többen gyógyultak meg Tirolban, mint ahányan megbetegedtek, közölte az ORF. A tegnap esti adatok szerint 1.403 volt a fertőzöttek száma, ugyanakkor 1.552-en már újra egészségesek. Az OE 24 arról ír, hogy nyáron újra kinyithatnak a fürdők, de a látogatóknak új szabályokhoz kell hozzászokniuk: ügyelni kell az egymás közötti távolság betartására, de még az is előfordulhat, hogy a maszk viselését is előírják számukra. Az egyelőre még nem tisztázott, meddig tartanak az utazást érintő korlátozások, az viszont már szinte biztosnak látszik, hogy az Ausztriában élőknek belföldön kell eltölteni a szabadságukat. Kérdéses még az is, mikor és mennyi külföldi turistát engednek be az országba, ami az idegenforgalmat azért érinti érzékenyen, mert a vendégéjszakák 75 százalékát ők teszik ki.
A szájmaszkot viselő csokinyúl után itt az újabb őrület. A német Bild honlapján lehet olvasni arról, hogy egy francia cég meglehetősen furcsa csokitojásokat dobott piacra. Olyanokat, mamelyek elsősorban nem a húsvét egyik szimbólumára, sokkal inkább a koronavírusra emlékeztetnek.
Ugyancsak a Bild számol be arról, hogy egyelőre bizonytalan az Oktoberfest sorsa. A nemzetközi népünnepély megrendezéséről júniusban döntenek, ám jelenleg nagyobb a valószínűsége annak, hogy idén üresek maradnak a söröskorsók.