Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

Női kézi BL: Nyert az Eto Svédországban

Cikkünk frissítése óta eltelt 9 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Magabiztosan kezdtek a lányok a svéd ellenfél ellen, az előretolt védekezés nagyon hatékonynak bizonyult az első perctől kezdve. A svédek nem igazán találták meg az utat a kapu felé, mert hihetetlen lábmunkával dolgoztak az ETO-lányok. Grimsbö is hozzátette a magáét a kapuban, így az első félidőben mindössze hat gólt kapott csapatunk. Támadásban változatos volt a lányok játéka, és szépen eloszlottak a gólok, betaláltak szélről, átlövésből és beállóból is, mindkét beállósunk hatékonyan dolgozott. Gyors ellentámadásokból is sikeresek voltak a győriek, így szép játékot tudtak mutatni az ellenfél kapuja előtt.

A második félidő nagyon jól indult, de néhányszor percekre kihagyott a vendégek koncentrációja, és ezt a Savehof kíméletlenül megtorolta. Eladott labdák gyors ellentámadások során, kihagyott hétméteresek miatt hosszabb gólcsendek is voltak, emiatt a támadásokból nem hozták ki a maximumot. Védekezésben viszont ezúttal is hatékonyak voltak a lányok, amelyet a kevés kapott gól is bizonyít.

IK Savehof (svéd) – Győri Audi – ETO

18 – 26 (6 – 13)

Győri gólszerzők: Groot 6, Amorim 5, Korsós 4(2), Löke, Broch 3-3, Sulland 2(1), Kovacsics, Bódi, Astad 1-1.