Tamás László János főigazgató a Kisalföldnek elmondta: a kórházépületekkel övezett parkban találták meg betegüket. Az idős hölgy ápolásra szorult, ezért utalták az intézménybe. Az ápolási osztályon azonban nem tiltott, hogy valaki elhagyja a szobáját, ez történhetett most is. Mivel a kórház pavilonos rendszerű, portaszolgálat pedig csak a központi bejáratnál van, ezért a sötétben a sétáló asszonyt akkor találták volna meg biztosan, ha a főbejáraton is kilép.
Amikor észrevették az eltűnését, keresni kezdték (a vizsgálat nyilván azt is pontosan megállapítja, hogy mennyi idő telhetett el a kórteremből való kilépése és a megtalálása között). Mikor rátaláltak a parkban, még megpróbálkoztak az újraélesztésével, de sajnos már nem sikerült. A főigazgató belső vizsgálatot rendelt el az ügyben, ezzel egy időben pedig igazságügyi boncolást is kértek, hogy egyértelművé váljon a halál oka.
Mindezt megerősítette prof. Oláh Attila orvos igazgató, aki a kórházi vizsgálatot vezeti. Hozzátette, hogy a rendkívül sajnálatos haláleset ellen nagyon nehéz tenni a hazai intézményekben – azokon az osztályokon legalábbis, ahol a betegek számára a szabad közlekedés nem kizárt. Nyilván az (is) a belső vizsgálat célja, hogy a hasonló eseteket meg tudják előzni. Az biztos – hangsúlyozta Oláh professzor –, hogy az új kórházi szárnyban, amelyet hamarosan átadnak, már mindenhol lesz portaszolgálat, így egy beteg távozása télvíz idején abban a pillanatban nyilvánvalóvá válik, ahogy kilép az ajtón.
A haláleset körülményeit a Győri Rendőrkapitányság közigazgatási hatósági eljárás keretében vizsgálja – erősítette meg hétfőn Kálmán Gabriella szóvivő.
(Kisalföld)