Kezdőlap HAZÁNK Hazánk - Sport

OLIMPIA, hétfői versenynap: Vívásban szinte semmi nem akar összejönni

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Harmadik napja folyamatosan hullanak ki vívóink az olimpián, Muhari Eszter kivételével senkinek nem jutott érem – hétfőn sem. Férfi kézilabdázóink megszerezték első győzelmüket, akárcsak a női vízilabdázók.

A női kardvívóknál Szűcs Luca két győzelem után a negyeddöntőben 15-12-es vereséget szenvedett a francia Sara Balzertől. Márton Anna három nyertes meccset követően a negyeddöntőben 15-7-re kikapott a négyszeres egyéni világbajnok ukrán Olga Harlantól. Pusztai Liza pedig korábban Mártontól kapott ki a nyolcaddöntőben. A tőröző Dósa Dániel első mérkőzésén, a 32 között 15-14-re alul maradt az egyiptomi Abdelrahman Husszein Tolbával szemben.

Úszóink közül a 15 éves Jackl Vivien 400 vegyesen hatodikként zárt a futamában, nem jutott tovább. Sárkány Zalán 14. lett 800 gyorson egyéni csúccsal.

A férfi kézilabdázóink sima meccsen nyertek Argentína ellen (35-25). A női vízilabda-válogatott Kanada ellen győzött 5 góllal (12-7).

Lovastusában Kaizinger Balázs 41. helyen zárt.

Ökölvívóink közül Kovács Richárd egyhangú pontozással verte ausztrál ellenfelét, ezzel bejutott a negyeddöntőbe, és egyetlen siker választja el az éremtől.

Ma megkezdi szereplését a cselgáncsozó Ungvári Attila és Özbas Szofi, a női kézilabdázók délután 4 órakor Angolával mérkőznek. 200 pillangón vízbe ugrik Milák Kristóf, a férfi vízilabdások pedig este 9 órakor Spanyolország ellen mérkőznek. (Az olimpia napi részletes programját megtalálják honlapunkon.)