Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Ön is biciklizik? Tegyen javaslatot!

Győr fontos lépést tesz a kerékpáros közlekedés fejlesztése érdekében: a legutóbbi közgyűlés elfogadta a 2026-os költségvetést, amely tartalmazza Pintér Bence polgármester Zechmeister-tervét is. Ennek részeként 50 millió forintot különítettek el kifejezetten a győri kerékpáros infrastruktúra fejlesztésére.

Ez az összeg kiegészíti a közútkezelő költségvetésében szereplő kerékpáros beruházásokat, valamint a városi nagy infrastrukturális fejlesztésekhez kapcsolódó forrásokat. A cél, hogy a mindennapi kerékpáros közlekedés biztonságosabbá és kényelmesebbé váljon.

A tervezett fejlesztések között szerepel többek között:

  • a közlekedést zavaró, rossz helyen elhelyezett táblák áthelyezése,
  • az egyenetlen útburkolatok szintbe hozása,
  • a megkopott útburkolati jelek újrafestése,
  • valamint új kerékpártámaszok kihelyezése.

A városvezetés azonban nemcsak fejleszt, hanem kérdez is: szeretnék közvetlenül a kerékpárosok tapasztalataira építeni. Ezért arra kérik a győrieket, hogy osszák meg javaslataikat, észrevételeiket és ötleteiket arról, mire lenne leginkább szükség.

Észrevételeiket e-mailben várják március 31-ig a következő címen: kerekparosnagykovet@gyor-ph.hu

A kerékpáros közlekedéssel kapcsolatos problémákat a Győr applikációban is be lehet jelenteni. A március 31-ig beérkezett jelzéseket kiemelten kezeli az önkormányzat, de a hibabejelentés lehetősége továbbra is megmarad az applikációban.

Az applikációt letölthető:
App store:
https://apps.apple.com/hu/app/gy%C5%91r/id6755152237?l=hu
Google play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appentum.gyor

(Fotó, forrás: gyor.hu)