Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Ötödik női és férfi futsaldöntő Győrött

Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A futsal speciális, kevésbé pattanó labdával játszott teremfoci, ahol a kapus mellett négy
mezőnyjátékos alkot egy-egy csapatot. A játékidő 2×20 perc futó órával, félidőnként egy alkalommal 1 perces időkérési lehetőség van. Az idei női döntő névadója, főtámogatója a „Bridge” Győri Egyetemi Hallgatói-Oktatói Klub, míg a férfié a győri központú, az egyik legnagyobb hazai diákmunka szervező cég, a Pannonwork Iskolaszövetkezet. A győriek most rendeznek ötödik alkalommal futsal döntőt. A megnyitó, a mérkőzések és az eredményhirdetés helyszíne a Városi-Egyetemi Csarnok.

A sporteseményen a női mezőnyben a Debreceni Egyetem, a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar, a győri Széchenyi István Egyetem és a Nyugat-Magyarországi Egyetem Művészeti, Nevelés- és Sporttudományi Kara (Szombathely) szerepel. A férfiaknál a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Kaposvári Egyetem és a Széchenyi István Egyetem csapatai mérkőznek.

Az első mérkőzést kedden 12.30 órától a Semmelweis Egyetem és a Széchenyi István Egyetem női csapata játssza, majd 13.30-tól a férfi mezőnyben a Kaposvári Egyetem és a győriek következnek. 14.45 órakor a nőknél a szombathelyiek és a debreceniek játszanak. A délutáni program záró mérkőzésén 15.45 órától a Műegyetem és a Debrecen szerepel.

Március 17-én, szerdán 8 órakor a nőknél Semmelweis Egyetem – Szombathely, 9 órakor a férfiaknál Kaposvár – Műegyetem, 10-től a nőknél s 11-től a férfiaknál is Győr – Debrecen mérkőzés lesz. 12 órától a nőknél Semmelweis Egyetem – Debrecen, 13-tól a férfiaknál
Kaposvár – Debrecen, 14 órától a nőknél Győr – Szombathely csapatai találkoznak. A bajnokság döntője 15 órától a férfi csapatok meccsével zárul, a vendéglátó győriek és a Műegyetem legjobb futsálosai játszanak.

A győztes női csapat a „Bridge”, a legjobb férfi csapat a Pannonwork Kupát nyeri.