A 7-17 év közötti tanulók passzívan vesznek részt a közlekedésben, az ő esetükben mindenben a szülők, segítők döntenek. A mozgásukban akadályozott gyermekeknél fokozottan fejleszteni kell a figyelmet. Az ilyen gyerekeknél a biztonságos áthaladáshoz meg kell tanítani – széles úton, hosszabb gyalogosátkelőknél – a járdaszigetek használatát. A kerekesszéket használók figyelmét fel kell hívni a jelzőtáblákra való feltekintés fontosságára, mivel azok magassága az ő látási horizontjuk felett van. Az elméletben tanultakat a fiatalok Győrben, az Erzsébet ligeti KRESZ parkban elevenítették fel gyakorlati formában, ahol közlekedési szituációkat „játszottak el”.
Cikkünk frissítése óta eltelt 13 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Oxygen Media Híradó 2026.06.26.
Mutatjuk a mai műsort és annak témáit: Forgalomkorlátozásokra kell készülniük az M19-es autóúton közlekedőknek.
Jelentős forgalomkorlátozásra kell készülni Győrben is: július hatodikától, hétfőtől lezárják a Zrínyi...






