Követés:

GYŐRI HÍREK legfrissebbek

Oxygen Media Híradó 2026.03.25.

Mutatjuk a mai műsort és annak témáit: Jelentős […]

„Szörnyen” jól sikerült a képregénypályázat

A szörny volt az egyik hívószava az Országos […]

Méregdrága Hilti gépeket kapott a Széchenyi-egyetem

Csaknem 11 millió forint értékben bocsátott […]

Kihasználta a férfi hiszékenységét a csaló

Két csaló azt ígérte egy férfinak, hogy az […]

Szakmai konferencia a bullyingról Győrben

Április közepén fontos és aktuális […]

Markás hidegfront érkezik

Szerdán még élvezhetjük a kellemes, tavaszias időt […]

Forradalmi tehcnika épül Zsana és Kiskunhalas térségében

Megkezdődik Magyarország első hibrid geotermikus rendszerének […]

Követés:
Frissítés
Közösség

GYŐRI HÍREK közösség

Szeretettel várjuk közösségünkbe mindazokat, akik szeretnének értesülni a legfrissebb hírekről.

7.1 C
Győr
Továbbiak

    Radnóti-est a Kazinczy Pódiumom

    Címlap Programok - GYŐRI HÍREK Szabadidő Radnóti-est a Kazinczy Pódiumom

    Ingyenes rendezvény

    Különleges könyv- és dalbemutatóra hívjuk az érdeklődőket a Kazinczy Gimnáziumba. Az est egyszerre művészi élmény, emlékezés és tisztelgés Radnóti Miklós költészete előtt. Csere Péter „Zuhanó lángok közt” című, Radnóti utolsó hat napját feldolgozó könyvét mutatja be a szerző, akivel Pintér Ildikó történelemtanár beszélget.

    A könyvbemutatón közreműködik Váray László dalszerző-énekes, aki Radnóti Miklós megzenésített verseit adja elő, valamint Tóth Péter Lóránt versvándor.

    Tóth Péter Lóránt Radnóti-díjas versmondó szeptember 14-étől gyalog teszi meg Szentkirályszabadjáról azt az utat, amit Radnóti Miklós és társai az „erőltetett menettel”. Az előzetes tervek szerint az ötödik napon, a pódiumest kezdetére érkezik Győrbe a versvándor.

    VI. Radnóti Emlékmenet

    2025. szeptember 20.

    Győr, Kazinczy Gimnázium – 11.00

    Abda, Radnóti emlékhely – 13.30

    Hatodik alkalommal várjuk Győrbe a Kárpát-medence diákjait és felnőttjeit, hogy a Kazinczy Gimnáziumtól indulva, érintve a Melocco Miklós által készített Radnóti-szobrot, az abdai Radnóti Emlékhelyen együtt emlékezzünk a Költőre és a háború ártatlan áldozataira.

    10.45 Gyülekező a Kazinczy Gimnázium előtt
    11.00 az Emlékmenet indulása
    kb. 13.30 érkezés az abdai Radnóti Emlékhelyre

    Útközben köszöntők, versek, dalok hangzanak el diákok és meghívott művészek, előadók tolmácsolásában. A táv körülbelül 6 km. Az Emlékmeneten való részvételt 13 éves kortól ajánljuk.

    A Radnóti Emlékmenet kulturális programján fellépnek: Abdai iskolások, Baraksó Benedek, Dezső Dóra, Gara Tibor, Gecsei Kolos, Hajdu Tibor, Jánosi Márton, Kovács Ákos, Pintér Ildikó, Rezi Ákos, Szabó Zsolt, dr. Tóth Péter, Tóth Péter Lóránt, Varga Dóra, Villányi Tibor.Az előzetes jelentkezések szerint több száz diák vesz részt az eseményen.

    Kategóriák
    Címke

    dátum

    2025. szept 19.
    Lejárt

    Időpont

    19:00 - 21:00
    Előző sztori

    Győri Futófesztivál

    Következő sztori

    Nyitott ajtók – GYAC

    X