Több mint egymillió motort gyártott az Audi Győrben, emellett 84 ezer autó gördült le a gyártósorról, így az eddigi legmagasabb termelési volumenét érte el az idei év első félévében a győri székhelyű vállalat. Minderről az Audi Hungaria közleményben ad további részleteket. Ebből kiderül: az év első hat hónapjában ezerháromszázzal több motor és 18 ezerrel több autó készült, mint a tavalyi év hasonló időszakában. A motorok 80%-a négy- és öthengeres Ottó és dízelmotor, amelyeket a Volkswagen-konszern több mint 30 telephelyére szállítottak. Az Audi Hungaria Motor Kft. továbbra is a világ legnagyobb motorgyára marad, további növekedést azonban az autógyártástól várnak, ami elsősorban annak köszönhető, hogy új modellek is készülnek az idén Győrben.
Cikkünk frissítése óta eltelt 11 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Oxygen Media Híradó 2026.06.24.
Mutatjuk a mai műsort és annak témáit: Péntek éjfélig meghosszabbították a másodfokú hőségriasztást, szombattól pedig
harmadfokú riasztás lép életbe az egész országban.
A tudatos, takarékos vízhasználatra figyelmeztet...






