Negyven éve történt a csernobili atomkatasztrófa. A világ legsúlyosabb nukleáris balesetében egy szabálytalan kísérlet miatt felrobbant, majd leolvadt az erőmű négyes reaktorblokkja. A tragédia következtében nagy mennyiségű radioaktív szennyeződés jutott a levegőbe, több százezer embert kitelepítettek, a blokk fölé betonszarkofágot építettek. A balesetben a hivatalos adatok szerint 31-en haltak meg, de a hatalmas sugárzás okozta betegségekben tízezernél is többen vesztették életüket.
Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Oxygen Media Híradó 2026.06.25.
Mutatjuk a mai műsort és annak témáit: Új alpolgármestert választott Győr közgyűlése.
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe csütörtöktől, a rendkívüli hőség miatt pedig meghosszabbították a vörös...






