Hétvégén tartják a hazánkban telelő ragadozómadarak éves számlálását. A felmérést olyan szakemberek végzik, akik nagy távolságból és repülés közben is képesek elkülöníteni egymástól a gyakran igen hasonló megjelenésű fajokat. A legnagyobb számban rétisasok telelnek idehaza. Az országos sasszinkron részeként szombaton ismeretterjesztő napot tartanak a jászberényi Sasközpontban. A látogatók részt vehetnek egy vezetett sasszámláló túrán, több egyedet testközelből láthatnak, és lesz madaras kézműves foglalkozás is.
Cikkünk frissítése óta eltelt 5 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Oxygen Media Híradó 2026.06.25.
Mutatjuk a mai műsort és annak témáit: Új alpolgármestert választott Győr közgyűlése.
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe csütörtöktől, a rendkívüli hőség miatt pedig meghosszabbították a vörös...






