Békés vármegye két báromfitelepén is megjelent a madárinfluenza. A Nébih közleménye szerint a betegséget Békésszentandráson egy 7600 egyedet számláló pulyka-telepen és Orosházán egy 5500 egyedes lúdállományban mutatták ki. A hatóság 3 kilométeres sugarú védőkörzetet jelölt ki. A járványügyi nyomozás és az állományok felszámolása jelenleg is tart.
Cikkünk frissítése óta eltelt 5 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Hét győrivel vág neki a magyar válogatott a 25. Junior világbajnokságnak
A világversenyt a kínai Jinzhong (Csincsung) városában rendezik június 24. és július 5. között. A játékoskeretben 4, míg a szakmai stábban 3 személy képviseli...






