Újabb energiatároló fejlesztés indul Magyarországon: az Oroszlányi Erőmű területén épül akkumulátoros telep. A rendszer a magyar villamosenergia-hálózat kiegyensúlyozását segíti majd, és csúcsidőszakban áramot is visszatáplálhat a hálózatba. Teljes feltöltéssel három órán át képes egy közepes méretű város energiaigényét kielégíteni. A 12 és fél milliárd forintos fejlesztés várhatóan jövő nyárra készül el.
Cikkünk frissítése óta eltelt 1 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Oxygen Media Híradó 2026.06.09.
Mutatjuk a mai műsort és annak témáit: Szurkolók és a város vezetői köszöntötték a Széchenyi téren a magyar bajnoki címet és a Magyar Kupát is...






