Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Shell Eco-marathon Europe

Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A versenyen a Széchenyi István Egyetem az idei évben is a mérnökhallgatókból és oktatókból álló SZEnergy Team nevű csapatával lesz jelen – mondta el Pup Dániel gépészmérnök-jelölt, a csapat egyik koordinátora. A győri egyetemisták az eddigi években is nagy sikereket értek el a versenyen, s remélik, a jó szereplés az idén is folytatódik. Egy teljesen új fejlesztésű autóval indulnak a városi napelem meghajtású kategóriában. A hallgatók a járművet, az eddigi évek során szerzett tapasztalatok alapján tervezték és építették.

Az idei, 26. Shell Eco-marathon Europe versenyen 22 ország 213 csapata vesz részt Lausitzban, Németországban. A kihívás egyszerű: megtervezni, megépíteni és vezetni a legtakarékosabb autót egy meghatározott távon. Az elmúlt 26 évben a Shell azért dolgozott, hogy kiemelje a fenntartható mobilitás fontosságát, melynek egyik legfontosabb állomása a Shell Eco-marathon – foglalta össze a célkitűzést Vérten Rita, a cég munkatársa.

Magyarországról az Óbudai Egyetem, a Kecskeméti Főiskola és a már kétszer napelemes kategória győztes, győri Széchenyi István Egyetem SZEnergy Team (http://szenergy.sze.hu) csapata vesz részt az izgalmas versenyen. A három magyar csapat a ma tartott budapesti sajtótájékoztatón mutatkozott be.