Életbe lépett a vörös kód, a forróság miatt pedig másodfokú hőségriasztás van érvényben az egész országban. Az Országos Meteorológia Szolgálat tájékoztatása szerint a következő napokban nem lesz olyan megye,ahol a napi középhőmérséklet ne haladná meg a 25 celsius fokot. Győrben már hetek óta működnek párakapuk, illetve speciális ivócsapok is, az utcán ezek teszik elviselhetőbbé a forróságot, ami egyébként az időseket és a kisgyerekeket visel meg a legjobban.
Cikkünk frissítése óta eltelt 8 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Rendkívüli hőhullámokra kell felkészülni a nyáron
Akár 40 Celsius-fokos hőség is várható a következő napokban – figyelmeztetett Gajdos László. Az élő környezetért felelős miniszter szerint a tartós forróság az emberek...






