Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Széchenyisek a Kaposvár-Pécs futóversenyen

Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A versenyen 12 főből álló csapattal kell indulni, 4 lány és 8 fiú szakaszra bontva kell a 80 km-es távot teljesíteni. A csapatok több kategóriában nevezhettek: középiskolai, egyetemi, valamint vegyes csapatban, ahol bárki tagja lehetett a csapatnak. A futás változatos terepen zajlott, a sík szakaszok után erőteljesen dombok is következtek, végül a Mecsek szerpentinjeit is le kellett gyűrni az indulóknak.

A győri egyetem két csapatot is indított. Az „A-TEAM” fantázianevű csapatot az egyetemen tanuló futó, duatlonos, triatlonos versenyzők mellett a Püspökerdei Futáson jó eredményt elérő hallgatókból állította össze Farkas Péter, a Széchenyi István Egyetem Sportegyesületének elnöke, az egyetem Nemzetközi és Elméleti Gazdaságtan Tanszékének egyetemi adjunktusa, aki maga is futott ebben a csapatban.  Az „E-TEAM” fantázianevű csapatot pedig a hallgatók állították össze, hiszen a verseny társrendezvényén, az Eger és Miskolc közötti Szarvasűzők nevű futóversenyen már többször indult győri hallgatói csapat. A versenyen a csapatok a Széchenyi István Sportegyesülete és  a győri Decathlon áruház támogatásával vettek részt.

A Rókaűzők versenyen a debütálás remekül sikerült. Az A-TEAM a második helyet szerezte meg 5:48:01 idővel a Szegedi Tudományegyetem csapata mögött (5:37:18), harmadik helyen a Pécsi-Közgáz 1. csapata végzett, 6:09:30 időeredménnyel.  A dobogós győri csapat az érmeket a Pécsi Tudományegyetem rektoráról vehette át, a kupát pedig a Magyar Egyetemi Főiskolai Sportszövetség képviselője adta át. A E-TEAM nevű, másik széchenyis csapat 14. helyen végzett 7:44:09 idővel.

A szervezők összeállították a verseny álomcsapatát is, amely az egyes szakaszokat leggyorsabban teljesítő futóból állt. A 12 fős csapatban 5 szakaszgyőztes (Dávid Mónika, Dékány Tamás, Lauf Kinga, Tillai Gergely, valamint Szakály Zsuzsanna) állt a dobogón a Széchenyi István Egyetemről! E mutatóban pedig a Széchenyi István Egyetem  az összes kategóriára  vonatkozóan is egész verseny legeredményesebb résztvevője lett.

A zárószakasz befutója, majd az eredményhirdetés a Pécs belvárosában, az  Európa Kulturális Fővárosa nagyszínpadánál zajlott, így a több száz futón kívül rendkívül nagy számú néző követte az eseményeket. A sporteredményen keresztül tehát így is messze vittük a győri Széchenyi István Egyetem hírét.

A rendezvény rendkívül magas színvonalon szervezett volt, minden szakasz futóit különbusz vitte saját szakasza starthelyére és várta utána a célban, a saját szakasz teljesítése előtt és után minden különbusz több helyen megállt, hogy a futók csapattársaiknak szurkolhassanak. Minden egyes váltóponton chipes időmérés volt, ami segítségével a szervezők folyamatosan tudták, hogy melyik csapat hogy áll az egyes szakaszok végén és a zárószakasz befutója után azonnal eredményt tudtak hirdetni. Az álomcsapatba került 12 fő az időmérő rendszert üzemeltető Championchip  cégtől egy-egy személyi chipet kapott, amellyel a világ ilyen rendszert használó futóversenyén tud kevesebb adminisztrációval rajthoz állni.