A 15-20 négyzetméteres hétvégi házakban nincs sem víz, sem gáz, és áramot sem nagyon fogyasztanak. Az itt lakók azt mondják, városi lakásukat eladva vagy hátrahagyva kénytelenek ilyen körülmények között új életet kezdeni. Új otthonát igyekszik mindenki praktikusan berendezni. A háziállatok mellett van kis melegház is, szabadtéri fürdõszoba, és persze sok-sok összegyûjtött hulladék. Mindenki úgy él, ahogy tud, s azzal próbálja kiegészíteni a fizetését vagy a nyugdíját, amit el tud adni. Gyõr mellett több százan élnek a helybéliek által csak szegénytelepeknek nevezett területen, ahol a kispénzû városiakon kívül egyre több az ország más részeibõl ide érkezõ hajléktalan is, akik aztán Gyõrben kéregetésbõl és gyûjtögetésbõl próbálják maguknak a napi bevételt megteremteni.
Cikkünk frissítése óta eltelt 17 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Elmarad a Szent László Napok felvonulása a hőség miatt
A szervezők a harmadfokú hőségriadóra tekintettel úgy döntöttek, hogy idén nem rendezik meg a Szent László Napok hagyományos nyitófelvonulását. A döntést az emberek és...






