Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Szombattól lassú apadás jön

Cikkünk frissítése óta eltelt 13 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Árpásnál a folyó szintje tegnap dél óta csökken, várhatóan péntek reggelre esik a másodfokú készültség határa alá. A Győr-Moson-Sopron és Veszprém megye határa közelében fekvő Mórichidán a Marcal csütörtök reggel óta lassan apad, de szintje az előrejelzések szerint nem éri el az elsőfokú készültség határát. Itt az éjjeli-hajnali órákban éri el csúcsmagasságát a vízállás.

A Rába árhulláma miatt csütörtök este hat órakor az Árpás-Répceszemere szakaszon másodfokú árvízvédelmi készültség lép életbe, miközben Kemenesszentpéter, Marcaltő, Mórichida, Rábacsécsény és Rábapatona térségében másodfokúról elsőfokúra mérséklik a készültséget.

(MTI)