Továbbjutott az UNI Győr!

Cikkünk frissítése óta eltelt 6 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Győzött a belga Namur ellen a CMB Cargo UNI Győr a női kosárlabda Európa-kupában, ezzel pedig a zöld-fehérek továbbjutottak a sorozat következő körébe, ahol a Szekszárddal találkoznak majd.

Már az első negyedben világossá tette a belgák számára az UNI Győr, hogy szeretnének revansot venni a hazai pályán elszenvedett vereségért, ennek megfelelően már az első etapban hat ponttal elléptek. A hátrány nagy részét a második és harmadik negyedben le tudta dolgozni a Namur, így a csapatok egyetlen pontos különbséggel kezdték a záró felvonást. Mivel itt mindkét együttes 19-19 pontot szórt, a győriek a 18 pontot szerző Nirra Fields vezérletével 63-62-es győzelmet arattak és továbbjutottak az Európa-kupa következő körébe.

Namur–CMB Cargo-UNI Győr 62–63 (11–17, 13–12, 19–15, 19–19)

Namur, női Európa-kupa-mérkőzés, J csoport, 6. forduló. V.: Yalman (török), Teixeira (török), Williams (brit).

Namur: ORTIZ 15/3, MESTDAGH 11/3, Hendrickx 4/3, Williams 14, Vesterberg 4. Cs.: DAY 13, Bestagno 1, Davreux, Saucin. Edző: Philip Mestdagh.

UNI Győr: Czank 3/3, FIELDS 18/6, Varga Zs. 4, KRIVACEVIC 11/6, GOREE 15. Cs.: Simon Zs. 5/3, Laklóth, Sztepanova 7/3. Edző: Völgyi Péter.

Völgyi Péter: – A fegyelmezett védekezés volt a siker kulcsa. A hetvenegy kosárra dobás pedig egy férficsapatnak is becsületére válna. Büszke vagyok a lányokra, bebizonyították, hogy fontos pillanatokban is helyén van a szívük. Azt azért nem hittem volna a sorozat kezdetén, hogy a végére két idegenbeli győzelem kell a továbbjutáshoz, de megcsináltuk, s ez a lényeg.

Azóta hivatalossá vált, hogy a folytatásban a Szekszárddal találkozunk. Az első meccs játéknapja december 14., a másodiké december 21. Először az UNI Győr lesz a pályaválasztó, a visszavágó lesz a magyar bajnoki éllovas otthonában.