Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Uniós támogatásból 140 milliós informatikai fejlesztés

Cikkünk frissítése óta eltelt 13 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) keretében mintegy 140 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert a fenntartásában működő oktatási intézmények informatikai infrastruktúra-fejlesztésére. A 100%-os támogatottságú fejlesztés keretében öt megyei fenntartású oktatási intézmény – így a csornai Arany János iskola, a győri Bárczi iskola, a soproni Doborjáni és Tóth Antal iskola, valamint a fertődi megyei általános művelődési központ – informatikai háttere lett gazdagabb. A projekt az iskolarendszerű oktatás informatikai fejlesztését, az ún. „intelligens iskola” létrehozását tűzte ki céljául. Ám nem csak az informatikai készségek fejlesztése volt a fő cél, hanem a többi közismereti tárgyba beépülő info-kommunikációs technológia támogatása is. Az egységes alapinformatikai felszereltség biztosítása mellett kiemelt cél volt a sajátos nevelési igényű tanulók fejlesztésére, valamint a hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatását szolgáló eszközök használatának elterjesztése is. A fejlesztéssel a megyei fenntartású oktatási intézményekben lehetővé válik napjaink korszerű oktatási módszereinek alkalmazása, az integrált és digitális oktatási-nevelési forma megvalósítása. Egy „intelligens” iskolában a tanulók kulcskompetenciái is könnyebben fejleszthetők.

 

Ahhoz, hogy az új eszközök célszerűen működjenek, a pedagógusokra is fontos szerep hárul, hiszen elsőként nekik kellett megismerkedniük a berendezésekkel, azok használatával. E tudás birtokában pedig nekik kell majd megtanítani a diákok számára azok helyes használatát.
A szakemberek szerint a korszerű eszközök szórakoztatóbb, kreatívabb oktatást tesznek lehetővé, elősegítik a kreatívabb problémamegoldást, a csoportmunkát.

 

A projekt keretében informatikai eszközöket, oktatói csomagokat szereztek be. Az öt oktatási intézmény összesen 73 számítógépet+monitort, 55 tantermi csomagot, 7 WIFI csomagot, 2 szavazó csomagot, 1 szervert és 164 SNI csomagot kapott.

 

A rendezvény gyakorlati bemutatóval zárult. Erdősi Gergely informatika-technika szakos tanár speciális szakiskolai tanulókkal mutatta be, hogyan használják a korszerű eszközöket a matematika és magyar nyelv tantárgyak tanulása során. Lehetőség nyílt arra is, hogy a vállalkozó szellemű résztvevők saját magukat is próbára tegyék.