Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
Győrben is ünnepi programmal emlékeznek meg október 23.-án az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeiről. Városunk önkormányzati vezetői 9.15-től koszorút helyeznek el Szigethy Attila emléktáblájánál, majd 9.30 tól a Szent István úti Szigethy Attila domborműnél, az egykori Dunántúli Nemzeti Tanács működési helyén. Délelőtt 10 órától a Golgota emlékműnél Borkai Zsolt polgármester mond beszéget, ezt követően elhelyezik az emlékezés koszorúit és virágait. Az ünnepi műsorban a Győri Nemzeti Színház művészei, Agócs Judit, és Rupnik Károly közreműködnek. A Richter Teremben pedig délelőtt 11.30-tól a Liszt Ferenc Zeneiskola növendékei lépnek fel.
NEKED AJÁNLJUK
Oxygen Media Híradó 2026.06.25.
Mutatjuk a mai műsort és annak témáit: Új alpolgármestert választott Győr közgyűlése.
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe csütörtöktől, a rendkívüli hőség miatt pedig meghosszabbították a vörös...






