Kezdőlap KÉK HÍREK

Ütközés Győrben

Cikkünk frissítése óta eltelt 5 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Az okozó a tilos jelzés ellenére hajtott a kereszteződésbe, a „vétlen” sofőrrel szemben alkalmazott alkoholteszter pozitív értéket mutatott.

Személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt Győrben, az 1-es számú főút és a Farkas Mátyás út kereszteződésében, 2020. február 10-én 15 óra 5 perckor. Egy 27 éves püski férfi közlekedett személygépkocsival az 1-es számú főúton Győr felől, Abda irányába. A Farkas Mátyás utca kereszteződésénél, eddig tisztázatlan okból behajtott egy szemből érkező – a rendelkezésre álló adatok szerint – a jelzőlámpa zöld jelzésére balra kanyarodó autó elé, amelynek következtében összeütköztek. Az ütközés erejétől mindkét jármű a kereszteződésben kialakított középszigetre sodródott, ahol két közúti jelzőtáblát és a jelzőlámpát kitörve álltak meg. A baleset során négy ember megsérült őket a mentők kórházba vitték.

A rendőrök a sofőrökkel szemben alkoholtesztert alkalmaztak, ami a balra kanyarodó autót vezető 67 éves győri férfi esetében pozitív értéket mutatott, ezért egészségügyi ellátását követően tőle további mintavételre került sor.

A baleset körülményeit a Győri Rendőrkapitányság vizsgálja.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet arra, hogy a balesetek megelőzése csak közös felelősségvállalás alapján lehetséges, azok elkerülése érdekében minden közlekedésben résztvevőnek be kell tartania az alapvető közlekedési szabályokat!

Fontos tudni, hogy már a kismértékű alkoholfogyasztást követően is az alábbi veszélyhelyzetek léphetnek fel a vezetés során:

  • Aki alkohol fogyasztását követően vezet, annak szűkül a látótere, így nehezebben veszi észre a fontos ingereket. A látás megromlása általában nem tudatosul, ezért különösen veszélyes. Az ittas járművezető azt hiszi, hogy a látása tökéletes, és ennek megfelelően vezet.
  • A mozgásai pontatlanabbá válnak. Vezetés közben nagy szükség van a mozgások pontos irányítására, a kéz- és lábmozgások összerendezésére. Alkohol hatása alatt a gépkocsik vezetői nem érzékelik időben a jármű kismértékű oldalirányú kitéréseit, a megfelelő kormánykorrekciót késve hajtják végre, ennek következtében a járművet nem tudják egyenesen tartani az úton.
  • Alkohol hatására a döntési idő meghosszabbodik, a hibás döntések száma növekszik. Csökken a felelősségérzet és az önkontroll.

…hogy mindenki hazaérjen!

Forrás: police.hu