Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
A mosonmagyaróvári nyomozók lakossági bejelentés után tartottak ellenőrzést a település külterületén, és ekkor figyeltek fel a 30 éves helyi férfire, aki éppen az ültetvényt gondozta. A rendőröknek vallomásában azt mondta, a 11 tő vadkendert kizárólag saját felhasználásra termesztette, mivel évek óta rendszeresen fogyaszt kábítószert. A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság eljárást indított, és a termesztett növényeket lefoglalta, melyek hatóanyag tartalmát vegyészszakértő vizsgálja.
NEKED AJÁNLJUK
Műholdas nyomkövetőt kaptak a fiatal kerecsensólymok
Sikeresen lezárult a kerecsensólymok 2026. évi gyűrűzési és jeladózási szezonja a LIFE SakerRoads projekt keretében. Az idei időszakban öt fészekben összesen 17 fiatal madár...






