Vereség a Namurtól

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Rosszul kezdte a CMB Cargo – UNI Győr a belga Namur elleni Európa-kupa mérkőzést. A győriek végül 82-72-es vereséget szenvedtek.

Belealudt a Namur elleni mérkőzés elejébe a CMB Cargo – UNI Győr. A belgák néhány perc alatt már 10 pontos különbséget harcoltak ki: ez főleg a rengeteg rontott győri kísérletnek volt köszönhető. A félidőben 45-33 volt az állás.

A fordulás után elkezdtek ébredezni a hazaiak és sikerült is zárkózni, a negyedik negyed elején például egy 11-2-es sorozatot produkáltak a zöld-fehérek. Amikor azonban lehetőség lett volna igazán megközelíteni a Namurt az eredményben, akkor a belgák jobbnak bizonyultak a kritikus szituációkban. A vége 82-72 lett a Namur javára, így a CMB Cargo – UNI Győr egy győzelemmel és két vereséggel áll az Európa-Kupában.

Völgyi Péter: – Indiszponáltan, tompán kezdtünk, a szünet után ugyan felvettük a mérkőzés ritmusát, de nem voltunk elég precízek ahhoz, hogy megfordítsuk az eredményt.

Philip Mestdagh: – Hétről hétre meglep a saját csapatom. Nagyon boldogok vagyunk, mert rendkívül erős győri csapat ellen sikerült győznünk. Büszke vagyok a lányokra.

Simon Zsófia: – Örülök, hogy ennyi pontot dobtam, kellett már a lelkemnek, azt viszont sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni, pedig verhetőnek éreztem az ellenfelet. Bízom benne, előbb-utóbb összeállunk, s behúzzuk az ilyen meccseket.

CMB Cargo-Namur 72-82 (18-26, 15-19, 18-20, 21-17)

V.: Smiljanic (szerb), Tomasovic (szlovák), Webb (brit).

UNI Győr: Czank 2, Fields 2, Varga Zs. 7/3, KRIVACEVIC 18/3, Goree 9. Cs.: SIMON ZS. 23/15, Markó 3/3, Sztepanova 2, Török Á. 6/3. Edző: Völgyi Péter.

Namur: ORTIZ 16/6, Bestagno 5/3, HENDRICKX 14/3, WILLIAMS 22, Vesterberg 3. Cs.: DAY 15, Mestdagh 4/3, O’Sullivan 3. Edző: Philip Mestdagh.

Fotó: fiba.com