Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
Immár a XIX. Akadémiai Napot rendezik meg a győri Széchenyi István Egyetemen. A programok szerdán (szept.19.) délelőtt 10 órakor ünnepi üléssel kezdődnek az egyetem Új Tudástér épületének aulájában. A tiszteletbeli doktorok avatása után habilitációs okleveleket adnak át, címzetes egyetemi tanárokat, és egyetemi docenseket köszöntenek. Méltatják a Pro Universitate Díjasok, rangos egyetemi elismeréseket, ösztöndíjakat átvevők tevékenységét. Az aranydiplomák átadása után pedig az egyetem nyugdíjba vonuló oktatóit, és munkatársait köszöntik. Délután több szakmai konferencián a győri egyetem és a térségünk gazdasági szervezetei, intézményei közti együttműködés lesz a téma. Thomas Sigi, az AUDI AG személyügyekért felelős igazgatótanácsi tagja délután 14 órától az „F” teremben tart előadást, majd hazai egyetemek zeneművészeti karainak vezető művésztanárai közreműködnek a hagyományos délutáni zenei programon.
NEKED AJÁNLJUK
Vb-2026 – Negyven évet kellett várni az újabb NB I-es gólra
Negyven év után született újra olyan gól a futballvilágbajnokságok történetében, amelyet a magyar élvonalban futballozó játékos szerzett: Nadir Benbuali, a címvédő ETO FC algériai...






