Havi cikkek: Szeptember, 2014
XIX. ÁLTAL-ÉR Vízitúra
Tizenkilencedik alkalommal szervezik meg az Által-ér Vízitúrát október 4-én, Tatán.
Figyelmeztetés az eső miatt
Két megyében másod-, tizenhárom megyében és a fővárosban elsőfokú figyelmeztetés van érvényben a várható jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Szlovákiai orvhalászokat fogtak el
Szlovákiából érkező orvhalászokat fogtak el a magyar rendőrök Rajkánál, a Duna határszakaszán - tudatta a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyelete csütörtökön az MTI-vel.
Jelentős áradás várható
Jelentős árhullám kialakulását valószínűsítik a szakemberek az Észak-Dunántúl több folyóján - közölte az MTI-vel csütörtökön a regionális vízügyi igazgatóság vezetője.
Energetikai konferencia
Energetikusok számára tartottak konferenciát a Széchenyi Egyetemen. Az információs nap elsősorban arról szólt, hogy hogyan lehet csökkenteni az iparban az energiafelhasználást, a versenyképesség növelése érdekében.
Budapest is pályázhat 2024-re
Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke támogatja, hogy Budapest megpályázza a 2024-es olimpia rendezési jogát. Erre azért lehet esély, mert 2016-ban az amerikai, 2020-ban pedig az ázsiai kontinens a házigazda, így várhatóan ebben az esztendőben ?tér vissza? Európába az olimpia. Az olimpia helyszínt 2017-ben jelölik ki, így az ország a győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál sikerével is remélhetőleg érvelhet a döntéshozók előtt.
A Jobbik kitiltaná a kamionokat
A kamionok kitiltásában, az Ipar utcai híd és az elkerülő mihamarabbi megépítésében látja a Jobbik Győr közlekedési problémáinak megoldását. Szerintük a hatalmas forgalom megnehezíti az itt élők életét, ezt pedig orvosolni kell.
Hétvége a biztonság jegyében
Személy-vagyonvédelmi és biztonságtechnikai bemutatót tartanak a Győr Plazában húsz kiállító részvételével. A rendezvény arra hívja fel a figyelmet, hogy a biztonság megteremtésére oda kell figyelni, ami néha anyagi ráfordítással jár. A kétnapos program ma kezdődött és szombatig várja az érdeklődőket.
Fejlesztenék a közlekedést
A közlekedés fejlesztésével tenné tisztábbá, egészségesebbé a várost az LMP győri szervezete. Polgármesterjelöltjük, Nógrádi László győri sajtótájékoztatóján a pedagógusok Győr rangjához méltó megbecsüléséről is beszélt, amit elképzelésük szerint béren kívüli juttatással oldanának meg.
Európai Mobilitási Hét
Mosonmagyaróvár több éve csatlakozott az ?Európai Mobilitási Hét?rendezvény sorozathoz. Az idei év központi gondolata, jelmondata: ?A mi utcánk, a mi jövőnk!? A programok ezen szlogennel összhangban rendezik meg. A rendezvény célja Európa szerte felhívják a lakosok figyelmét a mobilitás és az egészség kapcsolatára, a motorizált közlekedés és a testmozgás hiányának kedvezőtlen hatásaira.
NEKED AJÁNLJUK
400-ik tanévére készül szeptemberben a győri bencés közösség
Magyarország egyik legkülönlegesebb barokk épületegyüttesében, ahol a több mint 400 éves győri bencés gimnázium története, a közösségi emlékezet és a gyűjtés szenvedélye találkozik, egyedülálló...
Akár ez is tetszhetKAPCSOLÓDÓ
Ne csodálkozz, hogy látod már Győrben...





