Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

24 złote medale

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Po piątym dniu Rosja prowadzi w klasyfikacji medalowej, ale również inne kraje zakończyły sukcesem. Hiszpanie zdobyli pięć złotych medali w lekkoatletyce, w trójskoku pozostawili przeciwników metr za sobą. Gruzja zajęła pierwsze dwa miejsca w judo, w gimnastyce triumfowała Rosja. W finale prowadzili Brytyjczycy, Włosi i Hiszpanie, którym gorąco kibicowali fani. Miasto Győr, jako gospodarz festiwalu, również dobrze zakończyło dzień, Sipőcs Richárd, który niósł flagę na ceremoni otwarcia, dzisiaj osiągnął szczyt. Jest drugim sportowcem z Győr, który wygrał na EYOF, wcześniej kajakarz Péter Kristóf triumfował w 2005.

Zawody w pływaniu dobiegły końca, ostatniego dnia Włosi zdobyli 3 złote medale, tylko Rosja nie zatrzymała się na 4 medalach.

Jutro ostatni dzień EYOF, na festiwalu wyłoniło się ponad 34 mistrzów.