Balla Virág három arannyal nyitott a kajak-kenu OB-n

Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Négy arany-, egy ezüst- és három bronzéremmel, az első nagy legeredményesebb klubjaként zárta a gyorsasági magyar bajnokságot a Granoplast Győr kajak-kenu csapata. Videóriportunkban mind a 9 döntőről láthatnak részleteket és persze megszólalnak a főszereplők is.

C1 500 m Balla Virág – az olimpia utáni első pálya volt a középfutam, majd a döntő, egyetlen percig nem volt kérdés, hogy ki nyeri meg az aranyérmet.

K1 1000 m Kopasz Bálint – a nap második aranyérme, nem volt teljes a mezőny, hiszen pl. Varga Ádám sem volt itt, így az utolsó ötvenen már nem is nagyon kellett eveznie Bálintnak

K2 1000 m Boros Adrián – Erdélyi Tamás – rutinos versenyzéssel ért oda a dobogóra párosunk, de a végén azért üveghangon kellett menni!

K2 1000 m Csay Renáta – Czéllai-Vörös Zsófia, Heim Bianka – Hatoss Dorka – maraton világbajnok párosunk is szoros versenyben odaért a harmadik helyre, míg a fiatalok a nyolcadikként zártak.

C1 1000 m Balla Virág – Most rendeztek elsőször magyar bajnokságot a női kenusok számára ezer méteren, így ez az arany sporttörténeti!

C2 1000 m Rumi Gergő – Molnár Csanád (Szeged) – Edzésből jöttek a versenyre a még ifi korú kenusok, az elején őket is meglepte, hogy még vezettek is, és végig ott lihegtek a legjobbak nyakán. Nagyszerű ötödik hely, jól néz ki mindez a VB előtt.

K4 1000 m Mikó Áron – Boros Adrián – Erdőssy Csaba – Erdélyi Tamás – Az egyetlen futam az első napról, ahol egy kis hiányérzetünk van, hiszen annyira, de annyira közel volt az aranyérem, de a remek futam végén végül ezüst került a fiúk nyakába.

K4 1000 m Csay Renáta – Douchev-Janics Natasa – Czéllai-Vörös Zsófia – Heim Bianka – Nagyszerű pályát ment a női négyes is, és bejött a harmadik helyre. Alighanem több VB aranyat nyertek ennek az egységnek a tagjai, mint mindenki más összesen, akik elindultak a háron napos OB-n.

C2 1000 m Balla Virág – Takács Kincső – egy újabb sporttörténeti arany, ami ráadásul annyira nem is fájt. Legalább is ezt mondta Kincső is és Virág is a futam után, hogy a nagy előnyük birtokában a végén nem kellett már újra ritmust váltani.