Vádat emeltek Győrben egy kamionvezetővel szemben, aki tavaly januárban úgy váltott sávot előzés közben az M1-es autópályán, hogy a belső sávban már egy kisbusz jött. Többen megsérültek, egy utas, a kórházban meghalt.
A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy román kamionsofőr ellen, aki e vád szerint halálos balesetet okozott az autópályán – tájékoztatott a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség.
A vádirat szerint a 47 éves román kamionos 2025 januárjában az M1-es autópályán haldt Budapest felől Hegyeshalom irányába. Győrnél előzni kezdte az előtte összetorlódó sort, de nem győződött meg a mögötte lévő forgalomról, és úgy váltott sávot, hogy belül már jöt egy kisbusz. A bolgár busz 130 km/h körüli sebességgel hajtott és heten utaztak benne.
A kisbusz vezetője fékezni kezdett, de járműve elejével így is a félpótkocsi hátuljába csapódott. Az ütközés során az utasok közül három személy súlyos, egy személy könnyű sérüléseket szenvedett. Egy 61 éves utas a kórházi kezelése során életét vesztette.
A terhelttel szemben az ügyészség halálos közúti baleset gondatlan okozása miatt emelt vádat. Vele szemben akár öt évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható. Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni.
(Kép: Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség)






